Aktualności Śląskiego Ogrodu Sztuk

 


9 września o godz. 19:00 - w ramach projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki” - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza widzów dorosłych na spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego
w Krakowie pt. „Udręka życia”.  Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali im. Elwiry Kamińskiej
w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3. Ilość miejsc ograniczona.

adaptacja i reżyseria: Iwona Kempa
współpraca reżyserska: Ana Nowicka
scenografia: Iwona Kempa
kostiumy: Anna Sekuła
muzyka: Bartosz Chajdecki
przekład: Agnieszka Olek
inspicjent: Anna Wójcicka

Premiera: 01.10.2011

Sztuki zmarłego w 1999 roku wybitnego izraelskiego dramatopisarza, poety i reżysera teatralnego Hanocha Levina (autora słynnego Kruma), przebojem zdobyły polskie sceny, ciesząc się ogromnym aplauzem krytyków i publiczności. Ich niezwykły język i groteskowość, połączenie tragizmu i komizmu, a jednocześnie uniwersalność przekazu i głęboka zaduma nad losem człowieka sprawiły, że uznane zostały one za prawdziwe arcydzieła literatury teatralnej. „Udręka życia” w reżyserii Iwony Kempy to równie wzruszająca, co komiczna historia starzejącego się małżeństwa, przy której skutecznie można zatracić się w groteskowych perypetiach bohaterów, zapominając o własnych życiowych udrękach. Dzięki świetnej reżyserii i doborowej obsadzie, spektakl nie tylko przynosi znakomitą zabawę, ale także odkrywa przed widzem swoje drugie dno prowokując go do refleksji. Czas poświęcony na spektakl zostaje przez widza spędzony z podwójnym pożytkiem.

Spektakl tylko dla widzów dorosłych!


 

17 września o godz. 19:00

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na wydarzenie w ramach projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki”. 17 września o godz. 19:00 w Kameralnej Sali Koncertowej w Kaplicy Zamkowej
w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3 odbędzie się spektakl pt. „Bruzda”
w reżyserii Leszka Mądzika. Ilość miejsc ograniczona.

Oficjalna premiera: 11 listopada 2006
Reżyseria, scenariusz i scenografia: Leszek Mądzik
Muzyka: Arvo Part

Gleba jest miejscem bezpiecznym i dającym nadzieję. Ziarno w nią rzucone ma szansę przetrwania. Nie obumiera. Lęk przed śmiercią, choć bardzo ludzki, nie przytłacza. Nadzieja i wiara są silniejsze. Bruzda, z której jesteśmy zrodzeni i po której stąpamy jest drogowskazem, kierunkiem wyznaczającym sens trwania. Siewca zbiera rzucone ziarno. Ludzki spichlerz to ostatnia przystań na drodze pełnej niepokoju, cierpienia ale i zawierzenia.
                                                                                  Leszek Mądzik


29 września o godz. 19:00 - w ramach projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki” - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na spektakl pt. „Kwartet”.  Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3. Ilość miejsc ograniczona.

Kwartet - tym spektaklem niczym starym, wyśmienitym winem raczymy widzów z rzadka, z przyjemnością obserwując jak przybywa mu "smakoszy". Miłośnicy teatru i muzyki lubią wracać do historii o czterech aktorach poszukujących na oczach widzów sensu dla swego życia, dla teatru i sztuki jako takiej. Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Znakomite aktorstwo, atmosfera "półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki - w efekcie oryginalne, dowcipne widowisko, co wieczór inne.

Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Występują: Jan Frycz, Tomasz Karolak, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
 


28 czerwca 2014 roku
„e/motion”  – Krakowska Akademia Tańca w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”.

28 czerwca o godz. 22:30 - w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”  - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na spektakl pt. „e/motion”  w wykonaniu artystów Krakowskiej Akademii Tańca. Wydarzenie będzie miało miejsce na plenerze na scenie w parku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”,
ul. Zamkowa 3.

e/motion

reżyseria: Monika Myśliwiec

choreografia: Monika Myśliwiec, Sabina Pyka, Karolina Skarżyńska, Bernadetta Zwierowska, Katarzyna Pamuła

muzyka: Dawid Sulej Rudnicki

kostiumy: Ela Żubrowska

Taneczna opowieść o ludzkich emocjach, odrębnych motywacjach, pragnieniach, potrzebach i poszukiwaniu więzi. Dekonstrukcja uczuć i wartości, skonfrontowanych z realiami dzisiejszego życia.Kolaż żywej muzyki i tańca. Współczesny balet w wykonaniu młodych tancerzy Baletu Krakowskiej Akademii Tańca, z udziałem muzycznym samego kompozytora- Dawida Sulej Rudnickiego.
Balet Krakowskiej Akademii Tańca powstał we wrześniu 2002r. z udziałem uczniów Krakowskiej Akademii Tańca, i gościnnych tancerzy.

Prowadzony przez Monikę Myśliwiec, choreografa i dyrektora artystycznego zespołu. Zadebiutował w spektaklu pt. „Obudź się – Minnesota Blues”, w reżyserii dyr. J. Fedorowicza i choreografii
M. Myśliwiec na scenie Teatru Ludowego w grudniu 2002r. We wrześniu 2003r. wziął udział w międzynarodowym festiwalu „Music World” w Fivizzano ( we Włoszech ), gdzie zdobył dwie pierwsze nagrody w kategoriach taniec modern i taniec w stylu dowolnym oraz wyróżnienie w kategorii tańca klasycznego.

Od 2002 roku Balet Krakowskiej Akademii Tańca bierze udział w znaczących wydarzeniach kulturalnych miasta Krakowa, stale występuje na scenie Teatru Ludowego w bieżącym repertuarze oraz aktywnie uczestniczy w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych i charytatywnych, także międzynarodowych.
zdjęcie w załączeniu

Wstęp na wydarzenia w ramach realizacji projektu „Wehikuł Sztuki”  jest bezpłatny. Wydarzenia plenerowe nie wymagają okazywania wejściówek. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki”.

Krakowska Akademia Tańca

 


29 czerwca 2014 roku
„Kilku ekscentryków i słoooń” – Tatr Klinika Lalek w Wolimierzu w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”.

29 czerwca o godz. 19:00 - w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”  - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na spektakl pt. „Kilku ekscentryków i słoooń” w wykonaniu artystów Tatru Klinika Lalek w Wolimierzu. Wydarzenie będzie miało miejsce na plenerze na scenie w parku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3.

Słoń - synonim Szczęścia.

Naturalnej wielkości lala Słonia - siedem ton czystego Szczęścia!!!

Spektakl "Kilku Ekscentryków i Słoooń" to traktat o Szczęściu. O Szczęściu, które bywa i którego czasem brakuje..., o Szczęściu, które czasami się znajduje, Szczęście, o które trzeba dbać, którego się trzeba uczyć, które trzeba docenić, a czasami nakarmić płatkami róży...

Nasi ekscentrycy budują sobie Słonia, budują swoje Szczęście i zamykają je w klatce by nie uciekło. Słoń w klatce jest nieszczęśliwy, ...a Szczęście pozorne...

Uwolnijmy w Nas Szczęście, uwolnijmy z Nas Szczęście..., uwolnijmy Słonia / uwolnijmy 7 ton szczęścia!!!
Nasz Słoń bowiem chce kichnąć, a w przypadku słoni nie jest to takie proste. Koncentracja i przygotowanie słonia do kichnięcia może trwać nawet tydzień. Kichnięcie słonia wiąże się z poważnymi konsekwencjami w przestrzeni w okół i w nas samych... . Kichnięcie słonia przynosi bowiem wielkie szczęście. Czy ktoś z nas jest gotów na przyjęcie takiej dawki szczęścia...? Kto z nas udźwignie 7 ton szczęścia...?

Oto Słoooń - wirtuoz gry na trombonie! (z ang.puzon)

Oto Słoooń - uwielbia sztuczki cyrkowe, potrafi tańczyć, potrafi latać, potrafi stać na trąbie!

Oto Słoooń - spełnienie marzeń Gordona Craiga o nadmarionecie!!!

Oto Słoooń - klasyczny manifest witkacowski o przeroście formy nad treścią...

TEATR KLINIKA LALEK

Powstaje w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. W 1991 r. przenosi się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy.
Teatr grywał w całej Polsce, odwiedzał też wiele krajów Europy (Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia, Niemcy, Austria). W spektaklach granych głównie na łąkach i ulicach udział biorą: ogromne lale, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Muzyka grana jest na żywo przez orkiestrę i aktorów. Teatr współpracuje z Kinior Sky Orkiestra - zespołem z Kielc.

Wstęp na wydarzenia w ramach realizacji projektu „Wehikuł Sztuki”  jest bezpłatny. Wydarzenia plenerowe nie wymagają okazywania wejściówek. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki”.

 


 28 czerwca 2014 roku
„Maskarada Królowej Bony”  – Balet Dworski „Cracovia Danza”  w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”.

28 czerwca o godz. 22:00 - w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”  - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na spektakl pt. „Maskarada Królowej Bony” w wykonaniu artystów Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”  . Wydarzenie będzie miało miejsce na plenerze na scenie w parku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3.

- inscenizacja i choreografia - Romana Agnel
- choreografie oryginalne - Fabritio Caroso, Cesare Negri
- kostiumy - Monika Polak-Luścińska
- maski - Monika Polak-Luścińska, Maciej Luściński

Treścią widowiska jest maskarada, którą wyprawia na wawelskim dworze Królowa Bona Sforza.
Bal staje się tłem do zaprezentowania tej wybitnej kobiety, towarzyszących jej dworzan polskich i włoskich oraz Stańczyka, mistrza ceremonii.
W spektaklu obok interesującej fabuły,  pełnej zawirowań i intryg, uwagę przykuwają piękne renesansowe stroje oraz maski.
Inspiracją dla ich autorów są maszkarony z Sukiennic projektu S. Gucciego.

Wstęp na wydarzenia w ramach realizacji projektu „Wehikuł Sztuki”  jest bezpłatny. Wydarzenia plenerowe nie wymagają okazywania wejściówek. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem projektu Platforma Artystyczna „Wehikuł Sztuki”.

www.cracoviadanza.pl

Fot. Tomasz Korczyński

 


27 czerwca 2014 roku

„Mayday”  – Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego  w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”.

27 czerwca o godz. 19:00 - w ramach projektu „Wehikuł Sztuki”  - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na spektakl pt. „Mayday” w wykonaniu artystów Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. To niezwykłe teatralne wydarzenie będzie miało miejsce na plenerze na scenie w parku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ul. Zamkowa 3.

Premiera spektaklu w wykonaniu artystów Teatru Śląskiego odbyła się 19 czerwca 1993 roku.
John Smith, londyński taksówkarz, poraniony przez damską torebkę pewnej staruszki, której ruszył na pomoc, spędza noc w szpitalu. Zaniepokojona małżonka naszego szofera zawiadamia komisariat policji. Co gorsza, w tym samym czasie druga żona taksówkarza zawiadamia inny komisariat. Rozpoczynają się dwa śledztwa. Czy można skutecznie ukryć bigamię? Można! Aby wszystkich zmylić trzeba tylko spod pierzyny wypuszczać: gejów, zakonnice, transwestytów, a nawet pewnego zagubionego rolnika i jego krowy rasy dżersej! 

reżyseria - Wojciech Pokora 
scenografia - Józef Napiórkowski 
obsada -  Zbigniew Wróbel (w roli Johna Smitha) 
oraz: Alina Chechelska, Bogumiła Murzyńska, Andrzej Warcaba, Adam Baumann,
Jerzy Głybin, Wiesław Kupczak, Antoni Gryzik.
premiera - 19 czerwca 1993

www. teatrslaski.art.pl           mayday

Wstęp na wydarzenia w ramach realizacji projektu „Wehikuł Sztuki”  jest bezpłatny. Wydarzenia plenerowe nie wymagają okazywania wejściówek.

 


ŚLĄSKIE ŁOWY - spotkanie autorskie z Edwardem Goszykiem

W sobotę 12 kwietnia o godz. 17:00, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wspólnie
z Nadleśnictwem Koszęcin oraz Wydawnictwem „Mirczumet” zaprasza na spotkanie autorskie z Edwardem Goszykiem, autorem książek oraz ponad stu artykułów o tematyce łowiecko-przyrodniczej i historycznej.

Wydarzenie będzie połączone z promocją najnowszej książki autora, zatytułowanej „Śląskie Łowy” będącej pozycją o niezwykłych walorach historycznych i poznawczych oraz bezcennym dokumentem, mówiącym o historii łowiectwa na Śląskiej Ziemi. Ilustracje do książki wykonał Jarosław Janicki - leśnik, pisarz i rysownik, laureat wielu wystaw
i konkursów literackich. Prace pana Janickiego będzie można obejrzeć podczas wystawy towarzyszącej promocji książki „Śląskie Łowy”. O artystyczną oprawę wieczoru zadbają soliści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Es-Kadra”.

Spotkanie z autorem rozpocznie się o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej, ul. Zamkowa 3.

Wystawa prac Jarosława Janickiego dostępna będzie na I piętrze Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej, ul. Zamkowa 3 w dniu 12 kwietnia od godziny 17:00.

Czytelników i miłośników sztuki łowieckiej informujemy także, że podczas spotkania będzie możliwość zakupu najnowszej książki Edwarda Goszyka, wraz z jego autografem.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności w recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod numerem telefonu: + 48 34 310 64 01.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Śląskiego Ogrodu Sztuk.

 


23 maja o godz. 19:00 zapraszamy na inaugurację tegorocznego Śląskiego Ogród Sztuk.

Cykl zainauguruje występ Bandurzystów „Karpaty” z Ukrainy. Orkiestra Bandurzystów „Karpaty” ze Lwowa to grupa ponad trzydziestu muzyków, grających na tradycyjnych ukraińskich instrumentach. Jako zespół amatorski powstał w 1953 roku, a od 1990 roku jest zespołem profesjonalnym. W ich twórczości główną rolę odgrywa bandura, ale słychać także brzmienie cymbałów i kontrabasu. Większość członków zespołu to osoby niewidome. Muzycy mają na swoim koncie liczne osiągnięcia, są między innymi laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów Ukrainy. Kierownictwo muzyczne nad artystami sprawuje Jarosław Meleh.

   


Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza 4 listopada na wyjątkowy koncert w Domu Pracy Twórczej.
W klubowym anturażu o godzinie 20:00 wystąpi włoski artysta jazzowy Niccolo’ Faraci.

Niccolo’ Faraci, gra na kontrabasie i komponuje muzykę od końca lat 90-tych. Urodził się w pobliżu Mediolanu w 1979. Był współ-liderem wielu europejskich muzycznych grup improwizujących.
Grał na festiwalach jazzowych i muzyki współczesnej na całym świecie prowadził zajęcia muzyczne w Sienie oraz koncertował w Chinach.
Teraz pracuje nad czymś szczególnym: nad jego własną,  wyjątkową muzyką opartą wyłącznie na jego osobowości. Jest ojcem małej Shivy i mieszka z dziewczyną o imieniu Marilena.

Niccolo’ z czystych emocji działa na rzecz lepszego jutra.

Wstęp na to niecodzienne wydarzenie w ramach cyklu Śląski Ogród Sztuk jest bezpłatny.

www.niccolofaraci.com

 

 

   

 


 

„Moja Abba” - Tomasz Man

10 października o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej na spektakl  Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach pt. „Moja ABBA” Tomasza Mana.
W „miasteczku na drodze w góry” mieszka nieco ekstrawagancka kobieta. Jej hobby to zespól ABBA. Głośno wyśpiewuje ich piosenki, przebiera się w stroje z lat siedemdziesiątych, gdy przeboje zespołu podbijały Polskę. Tych dziwnych upodobań nie akceptują ani mąż, ani córka, ani sąsiedzi, straciła nawet pracę w szkole. Pewnego dnia w miasteczku zatrzymuje się Reżyser, który dostrzega w zachowaniu Kobiety znakomity pomysł na program telewizyjny…

"Moja ABBA" jest o majstrowaniu przy marzeniach. O muszce, której się udało wyrwać z pajęczej sieci. Jest też o wielkiej miłości, dla której traci się głowę. Jest szybowiec, na którym chce się ze swoim chłopakiem lecieć na koncert ABBY w czasach zadym. Bo każdy w kieszeni ma taki szybowiec. Oczywiście jest ABBA, która śpiewa bez opamiętania w głowie, jak wspomnienie pierwszych randek pod blokiem i Studia 2, które robiło krecią robotę technicznym od żelaznej kurtyny.
"Moja ABBA" to napisana białym wierszem historia kobiety w wieku średnim, która w 1976 roku obejrzała w Polsce koncert kultowej grupy estradowej ze Szwecji i uległa tak wielkiej fascynacji jej muzyką, że stale ją wyśpiewuje, a nawet pragnie uciec z kraju do Skandynawii szybowcem
Mój dom rodzinny w Rzeszowie to był socrealistyczny blok. Pamiętam, że mama przyniosła kiedyś zakupioną spod lady płytę ABBY, na okładce której zespół pozował w Rolls-Royce, a ja, ośmiolatek, zapytałem wtedy: czy to raj?

Tomasz Man

Źródło: www.teatrslaski.art.pl

„Moja Abba” - Tomasz Man
Reżyseria: Katarzyna Deszcz
Scenografia: Andrzej Sadowski
Przygotowanie wokalne: Adam Snopek
Choreografia: Anna Majer
Występują: Krystyna Wiśniewska, Katarzyna Kowalczuk, Michał Rolnicki, Wiesław Sławik

Czas trwania: 65 min bez przerwy

10 października, godz. 19:00
Sala Widowiskowa Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej
ul. Zamkowa 3

Bilety w cenie 20 zł dostępne w Recepcji Zespołu „Śląsk”

ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin.
Telefon: +48 34 310 64 01
e-mail: info@zespolslask.pl

 

Moja Abba - Teatr Śląski (trailer) from siałababamak on Vimeo.

 


 

Koncert Grupy MoCarta

25 sierpnia o godz.20:00 zapraszamy do namiotu koncertowego na dziedzińcu kompleksu pałacowo parkowego w Koszęcinie, na koncert słynnego kwartetu smyczkowego Grupa MoCarta.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal + prezentując krótkie 2 - 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów "PaKa 97". W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. "Mozart wiecznie żywy". Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. Grupa MoCarta wielokrotnie pojawiała się w telewizji. (TVP1, TVP2, telewizje regionalne - Łódź, Wrocław, Katowice). Do października 2000 wiolonczelistą Grupy był tragicznie zmarły Artur Renion. Od XII 2000 nowym członkiem Grupy jest Bolek Błaszczyk.

Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny). Ze swoimi koncertami wystąpili także za granicą odwiedzając Niemcy, Szwecję, Słowację, Litwę, Ukrainę, Chiny i  Japonię.

Zdobyte nagrody: Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru "Złota szpilka" 1997, II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, "Pingwin z brązu" - nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, 2002.

Źródło: oficjalna strona internetowa Grupy MoCarta

Bilety w cenie 20 zł dostępne w Recepcji Zespołu „Śląsk”
ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin.
Telefon: +48 34 310 64 01
e-mail: info@zespolslask.pl

 

       

 


 

„Związek otwarty” - Teatr Nowy w Zabrzu

26 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu - „Związek otwarty”.

„Związek otwarty” to komedia małżeńska autorstwa duetu Dario Fo & Franca  Rame. Małżeństwo w średnim wieku przeżywa długotrwały kryzys, co jest punktem wyjścia dla tej naszpikowanej zabawnymi sytuacjami sztuki. Mąż nałogowo wdaje się w coraz to nowe romanse, o czym bezceremonialnie i ze szczegółami informuje żonę. Jako zwolennik „związku otwartego” nie widzi w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, swoją postawę uważa za nowoczesną, kontestującą mieszczańskie schematy. Żona nie może zrozumieć małżonka. Mało tego, coraz częściej miewa silne nerwice, których efektem są dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. W końcu – w imię szczerości – mężczyzna proponuje żonie wolny związek.  Mąż ze szczegółami opowiada żonie o każdym romansie, w który się wdaje. Jako zwolennik otwartych związków uważa takie podejście za naturalne. Z początku niepewna żona, coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Zaczyna także dostrzegać coraz więcej wad swojego dotychczasowego partnera. Ten nie jest w stanie ukryć zazdrości. Czy przyjmie ona tę propozycję  i czy to uratuje  ich relacje? Musicie Państwo przekonać się sami! 

Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Nowym 18 lutego 2012 r.

Reżyseria – Grzegorz Kempinsky
Scenografia – Barbara Wołosiuk
Reżyseria świateł: Maria Machowska
Obsada:
Antonina: Aleksandra Gajewska
Mężczyzna: Zbigniew Stryj
Niezidentyfikowany aczkolwiek istniejący aktor instrumentalno-wokalny wielokrotnego użytku:
Szymon Wiechoczek 

Bilety w cenie 20 zł dostępne w Recepcji Zespołu „Śląsk”
ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin.
Telefon: +48 34 310 64 01
e-mail: info@zespolslask.pl

Ilość miejsc ograniczona.

 


 


Zobacz również

 • RODO obowiązek informacyjny
  • Przyjaciele
   • Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej
    • Inwestycje
     • Inwestycje współfinansowane ze środków UE
      • Kontakt
       • Aktualności
        • O projekcie
         • Galeria
          • Stan obiektów przed realizacją I etapu
           • Brama cesarska
            • Dom Pracy Twórczej
             • Pałac
              • Pawilon im. E. Kamińskiej
              • Stan obiektów po realizacji I etapu
               • Dom Pracy Twórczej
                • Wieża i Kaplica
                 • Pałac
                  • Pawilon
                  • Stan przed realizacją II i III etapu
                   • Alejki i ogrodzenie
                    • Garaże
                     • Wieża i Kaplica
                      • Lewe skrzydło
                       • Łącznik
                        • Portiernia
                         • Prawe skrzydło
                         • Bieżąca realizacja Projektu
                          • Garaż wielostanowiskowy
                           • Wieża i Kaplica
                            • Park
                             • Pałac
                              • Łącznik
                               • Lewe skrzydło
                                • Prawe skrzydło
                             • Pozostałe inwestycje
                              • Aktualności
                               • Kontakt
                                • Galeria pozostałe inwestysje
                                 • Prace konserwatorskie w dawnej ujeżdżalni
                                  • Adaptacja budynku dawnej ujeżdżalni
                                   • Aranżacja piwnic Domu pracy twórczej
                                 • Przetargi
                                  • Dofinansowanie
                                   • Sklep