"Ze Śląskiem w świat" - Malezja15 Czerwca 2012

„Malezja – Bliski Wschód na Dalekim” to tytuł kolejnego spotkania podróżniczego w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat”, które odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej na w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Spotkania podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat” to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Klubu Podróżniczego „Laurazja”.

Malezja to wielokulturowe i wieloetniczne państwo islamskie w Azji Południowo-Wschodniej. Od lat mieszkają tu razem Malajowie, Chińczycy i Hindusi. Ta etniczna mieszanka plus wpływy europejskie z czasów kolonialnych sprawiają, że Malezja oferuje turystom niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kultury. Tradycyjna drewniana architektura i architektura kolonialna wypierana jest przez nowoczesną, której symbolem są jedne z najwyższych na świecie wieże Petronas w Kuala Lumpur. To kraj najstarszych lasów deszczowych, herbacianych pól, gajów palm oleistych i plantacji kauczukowców, a także jednych z najpiękniejszych plaż tropikalnych. 

O podróży przez Malezję opowie Danuta Lubina-Cipińska, dziennikarka i pisarka, niegdyś pilotka wycieczek zagranicznych w studenckim biurze podróży Almatur, a dziś podróżniczka i uczestniczka wielu wypraw Laurazji. 

To ostatnie w tym sezonie kulturalnym w Koszęcinie spotkanie w ramach cyklu „Ze Śląskiem w świat”. W pierwszej edycji cyklu zaplanowaliśmy osiem spotkań. Od listopada ubiegłego roku z przewodnikami z Klubu „Laurazja” odwiedziliśmy już Indie, Birmę, USA, Maroko, Chiny, Laos oraz argentyńską i boliwijską Patagonię. Cykl „Ze Śląskiem w świat” będzie kontynuowany także w sezonie artystycznym 2012/13. Uznaliśmy, że wieloletnie podróżnicze doświadczenia Zespołu „Śląsk” warto wykorzystać jako zachętę do poznawania świata. W naszym wspólnym cyklu prelekcji podróżniczych opowiadamy zarówno o krajach, które odwiedził Zespół „Śląsk”, jak i o tych, w których jeszcze nie miał okazji wystąpić. (DL-C)

Bilety do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl
Cena biletu 10 zł, bilet szkolny 5 zł

Powrót
Grudzień 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi